راهنمای انتخاب چمن مصنوعی در کاربری‌های مختلف

تعداد بازدید : 357
نویسنده خبر :
منبع : https://www.isna.ir
14 1398 مهر

برای خیلی ها مهم است که بدانند چرا این روزها بیش از گذشته چمن‌های مصنوعی مورد توجه قرار گرفته‌اند؟ خیلی ها هم هنوز دقیقا نمی‌دانند کاربرد این محصول چیست ؟

من فروشنده چمن مصنوعی هستم. دوست دارم شما را با این محصول و کاربردهای آن بیشتر آشنا کنم. خوب است بدانید تجربه خوبی در این کار دارم و می‌خواهم تجریباتم را در اختیار شما قرار دهم.

می‌توانیم در مورد این با هم صحبت کنیم که کدام چمن مصنوعی به شما حس طبیعی‌تری می‌دهد؟

یا اینکه: کدام چمن مصنوعی را برای چه کاربردی تهیه کنیم؟

و از همه مهم‌تر اینکه: با چه قیمتی می‌شود بهترین چمن مصنوعی را خریداری کرد؟

با من همراه باشید

داستان از اینجا شروع می‌شود که: ما روزانه حدوداً ۳۰ تا ۴۰ مورد مشاوره در خصوص اجرای چمن مصنوعی ارائه می‌دهیم. شاید برایتان جالب باشد که این مشاوره‌ها کجا و به چه کسانی داده می‌شود؟ بسیاری از دوست داران چمن مصنوعی در وبسایت دنیای چمن با ما آشنا می‌شوند.

کاربرد چمن مصنوعی برای بین سنگ

برخی از سوالات به اجرای چمن مصنوعی در حیاط و یا شیارهای سنگ مربوط می‌شود. خیلی‌ها فکر می‌کنند که چمن‌های مصنوعی بین شیارهای سنگفرش، باید کوتاه باشد و یا عمق شیارها باید زیاد باشد تا چمن‌ها آسیب نبینند.

اما بهترین پیشنهادی که می‌توانم برای اجرای چمن مصنوعی در چنین موقعیت‌ها و کاربردی، ارائه بدهم، چمن‌های بین ۲۵ تا ۳۰ میلیمتر هستند چون به دلیل حجم بالای الیاف، سرسبزی بیشتری را به وجود می‌آورند.

چنین چمنی را می‌شود با قیمت‌های مناسب تهیه کرد. یادتان باشد که عمق شیارهای بین سنگ نباید خیلی زیاد باشد. به نظر من بین پنج میلیمتر تا یک سانتیمتر کافی است. دلیلی ندارد که چمن مصنوعی شما بین شیارها مدفون شود. باید اجازه بدهیم تا برگ‌های چمن مصنوعی در شیارهای سنگ، خود نمایی کنند و فضا را سبز و با انرژی جلوه دهند.

کاربرد چمن مصنوعی برای روف گاردن

چمن مصنوعی می‌تواند به عنوان پوششی سبز، بافت‌دار و مقاوم در برابر سرما و گرما و نور، پشت بام هر خانه‌ای را به یک باغ ایرانی‌پسند تبدیل کند، البته روف گاردن‌ها به آلاچیق و آبنما و باکس‌های گل هم نیاز دارند. صحبت کردن در این مورد، بیشتر در تخصص مجریان فضای سبز است.

یک نکته، اگر برای روف گاردنتان چمن مصنوعی اجرا کرده‌اید بهتر است یک دستگاه (واترجت) هم تهیه کنید، چون، هم می‌تواند چمن را بشوید و هم اینکه به طور همزمان چمن مصنوعی روف گاردن شما را جارو بزند. استفاده از این دستگاه ایده‌آل‌ترین روش برای شستشوی چمن مصنوعی در بازار است.

کاربرد چمن مصنوعی در بالکن

به نسبت حیاط و روف گاردن، بالکن، کوچک‌ترین و نزدیک‌ترین محل برای استفاده از چمن مصنوعی است. یعنی همانجایی که ممکن است، بچه‌ها، روی چمن‌ها بروند و به بازی و غلت زدن مشغول شوند. پس بیاید بهترین گزینه‌ها را که هم مناسب بالکن باشد و هم برای پوست بدن بچه‌ها حساسیت‌زا نباشد بررسی کنیم.

من چمن مصنوعی برای بالکن را با این مشخصات برایتان توصیف می‌کنم:

- ارتفاع الیاف بین ۲۵ تا ۳۰ میلیمتری

- دارای سه بافت که تداعی کننده چمن طبیعی باشد

- تراکم قابل قبول که زود کوبیده نشود

- الیافی با ساختار (منوفیلامنت) که به راحتی تمیز و جارو شود

- بکینگ (لایه زیره) سه لایه باشد تا در برابر سرما دچار ترک خوردگی و پارگی نشود.

نمونه این چمن را به عنوان چمن‌های نسل پنجم می‌شناسیم. اگر بخواهم چند نمونه از آنها را نام ببرم اول از همه می‌توانم به چمن‌های مصنوعی مانا ۲۵، ۳۵ و رویال ۲۵ آسیا چمن اشاره کنم. این چمن‌ها در بازار رنج قیمت متوسط دارند

کمی که از کاربرد چمن مصنوعی در بالکن و حیاط و روف گاردن فاصله بگیریم به بخش هیجانی اجرای چمن مصنوعی می رسیم: چمن زمین بازی.

پس اگر تا الان خسته نشدید همراه ما باشید.

اجرای چمن مصنوعی و کاربرد این محصول در زمین بازی

منظور از زمین بازی، زمین چمن مصنوعی فوتبال نیست منظور یک زمین بازی چند منظوره است که می‌توان در آن انواع ورزش‌ها از جمله والیبال، وسطی، فوتبال و حتی تنیس، بازی کرد.

فکر می‌کنید روی کدام یک از مدل‌های چمن مصنوعی می‌توان تمامی این ورزش‌ها را انجام داد؟

چمن مصنوعی چند منظوره ورزشی یا (multi play) تنها گزینه‌ای است که می‌تواند برای زمین بازی مناسب باشد. معمولاً ویلاها و یا مدارس متقاضی این نوع از چمن‌ها هستند.

روش اجرای این مدل از چمن‌ها نیز کمی متفاوت است و با ریختن متریال پر کننده سیلیس در بین الیاف زمین ورزشی اجرا می‌شود که هم مقاومت کوبشی و سایشی بالایی دارد و هم انعطاف‌پذیر است.

سیلیس باعث می‌شود که گردش توپ روی چمن و برگشت‌پذیری آن آسان شود اگر شما هم صاحب یک ویلا هستید می‌توانید یک زمین ورزشی از جنس چمن مصنوعی با مزایای زیر داشته باشید.

- حداقل صرف زمان برای نگهداری

- بدون نیاز به آبیاری

- شستشوی راحت

- نرم و انعطاف‌پذیر

- ایمن و ضربه‌گیر

برای چمن مصنوعی بالکن، چمن ۲۵ میل کافی است. اگر کوتاه‌تر باشد کارکرد خود به عنوان چمن مصنوعی را از دست می‌دهد و اگر بلندتر باشد لطافت و ظرافت‌های لازم را نخواهد داشت.

 


چمن مصنوعی در ایران - العشب الاصطناعي في إيران - Artificial Grass in Iran

مقالات مرتبطچمن مصنوعی در ایران - العشب الاصطناعي في إيران - Artificial Grass in Iran

نظراتـــــــــ